Український експорт до ЄС впав на третину, але падіння скоро може зупинитись

Понеділок, 20 липня 2015, 12:00

За результатами січня-квітня цього року український експорт до країн ЄС впав на 34,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, однак вже найближчими місяцями очікується відновлення експорту до Європи.

Про це йдеться в матеріалі "Європейської правди" "Експорт до ЄС – перервати вільне падіння" та "відштовхнутися від дна".

Як зазначається, поки позитивні показники українського експорту спостерігаються лише в трьох країнах: Мальті, Словенії та Латвії, однак цей приклад не є показовим.

"Набагато важливіше, коли відновиться зростання експорту до країн ЄС, які є ключовими торговими партнерами України: до Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії та Нідерландів," - йдеться у матеріалі.

Як зазначається, показники українського експорту поступово відновлюватимуться вже у другій половині нинішнього року.

Це можна пояснити принциповою різницею в падінні експорту до РФ і ЄС.

На відміну від РФ, падіння поставок до якої викликане політичними чинниками, негативний показник експорту до ЄС був сформований внаслідок призупинення виробництва на Донбасі. Це відбулося у другій половині 2014 року та стало причиною стрімкого падіння української економіки.

Відповідно - показники українського експорту поступово відновлюватимуться вже у другій половині нинішнього року.

При цьому відновлення експорту залежатиме і як від активності експорту, і від сприяння уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.