За 2-3 роки Росії загрожує дефолт - ЗМІ

Понеділок, 20 липня 2015, 12:48

За 2-3 роки РФ може зіткнутися з дефолтом федерального уряду, спричиненим значними обсягами регіональних боргів.

Про це пише Bloomberg з посиланням на аналітиків міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor`s (S&P).

Зокрема, як відзначається, боргове навантаження більше 80 регіонів РФ подвоїлося за останні 5 років - до 2,4 трлн рублів ($42 млрд).

За словами експертів, навантаження на фінанси регіонів зростатиме до критичного протягом двох або трьох років, підвищуючи ризик фінансових вливань з федерального бюджету  - дефіцитного вперше з 2010 року.

"Зараз федеральний центр має можливість допомогти регіонам. За три роки може бути менше ресурсів, а регіональні борги збільшаться, що виллється в більший ризик", - відзначає Карен Вартапетов, заступник директора агентства S&P в московському офісі.

Як відзначають експерти, загрози зростають ще й у зв'язку з тим, що санкції через агресію РФ в Україні закривають доступ до ринків капіталів, що змушує місцеву владу в РФ фінансувати соціальні витрати за дорогими банківським кредитами.

Водночас, на думку фахівців, з часом навіть існуючий доступ до ринкових джерел фінансування може бути частково закритий для деяких регіонів Росії.

Також у цих регіонах можуть виникнути складнощі з рефінансуванням існуючої заборгованості, оскільки банки стають все більш перебірливими в оцінці регіонального ризику.

Найпроблемнішим експерти називають Чукотський автономний округ, борг якого становить 144% від доходу регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.