ЄЦБ зберіг фінансування банків Греції на рівні 91 млрд євро

Середа, 29 липня 2015, 19:43

ЄЦБ в середу зберіг обсяг екстреної кредитної допомоги банкам Греції на рівні 91 млрд євро.

Про це повідомляє Reuters.

Як відзначає агентство, Банк Греції не просив ЄЦБ про збільшення фінансування, що свідчить про те, що банки країни мають достатньо резервних грошових коштів.

"Це позитивний знак для грецької економіки", - прокоментував представник одного з грецьких банків на умовах анонімності.

"Грецькі банки мають достатній запас ліквідності наразі. Справжнє випробування настане, коли уряд вирішить послабити контроль за рухом капіталу", - зауважив він.

ЄЦБ в рамках програми екстреної кредитної допомоги (Emergency Liquidity Assistance — ELA) надає грецьким банкам кредити.

При отриманні ліквідності через ELA банки несуть набагато більш високі витрати — вони отримують гроші за ставкою 1,55% замість 0,05% при звичайному фінансуванні.

Минулого тижня ЄЦБ збільшив екстрене фінансування грецьких банків на 900 млн євро - до 91 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.