Єврокомісія звинуватила MasterCard у штучному завищенні комісій за картками

Четвер, 9 липня 2015, 15:52

Єврокомісія направила компанії MasterCard повідомлення про претензії.

Про це повідомляє сайт Єврокомісії.

ЄК заявляє, що правила MasterCard заважають банкам пропонувати рітейлерам, розташованим в іншій державі Європейської економічної зони (ЄЕЗ), нижчі тарифи, ніж ті, які діють у державі.

"В результаті, роздрібні торговці не можуть отримати вигоду з більш низьких зборів, і конкуренція між банками може бути обмежена в порушенні європейських антимонопольних правил", - йдеться в повідомленні.

За твердженням Єврокомісії, MasterCard порушує антимонопольне законодавство ЄС, встановлюючи штучно завищену мінімальну вартість обробки транзакцій з використанням карток MasterCard, випущеними в інших регіонах світу.

Європейські споживачі і підприємства здійснюють понад 40% безготівкових платежів на рік з використанням платіжних карт.

Єврокомісія пояснила, що кожен раз, коли споживач використовує платіжну картку в магазині або в Інтернеті, банк рітейлера ("банк-еквайєр") сплачує внесок під назвою "міжбанківська комісія" в банк власника карти ("банк-емітент").

"Банк-еквайєр перекладає міжбанківську комісію на продавця, який включає її в кінцеву ціну продукції або послуг. Міжбанківська комісія, таким чином перекладається на всіх споживачів, навіть для тих, хто не використовує карти і платить готівкою", - зазначили в ЄК.

Якщо Єврокомісія надасть вагомі докази порушень, Євросоюз може оштрафувати компанію в розмірі до 10% річної виручки, що склала в 2014 році $9,5 млрд.

У 2014 році ЄК закрила аналогічне розслідування відносно Visa Europe після того, як компанія пішла на поступки, запропонувавши знизити ряд комісій за операції з дебетовими і кредитними картками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?