У Євросоюзі - День пам'яті жертв тоталітаризму

Неділя, 23 серпня 2015, 11:29

У країнах Євросоюзу 23 серпня згадують жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів. У цей день 1939 року був підписаний Пакт Молотова-Ріббентропа.

Угода мала секретний додаток, за яким Радянський Союз і нацистська Німеччина поділили Польщу і країни Балтії.

Єврокомісар з питань юстиції Вера Юрова у своїй заяві наголосила, що від тоталітарних і авторитарних режимів постраждали багато країн Європи і не можна, щоб це повторилося.

"Ми відчували неодноразові порушення основних прав. Чоловіки і жінки були ув'язнені і піддані тортурам. Інші були засуджені до смертної кари в політичних процесах, які повністю ігнорують юстиції та фундаментальні права. Сотні людей були вбиті, коли вони намагалися перетнути залізну завісу до вільного світу. Деякі громадяни, які вважаються ворогами держави, лишилися свого майна. Інші шпигували за своїми сусідами, іноді навіть доносили на своїх друзів. Багато зникли безвісти", - йдеться у заяві.

"Багато держав, як Сходу, так і Заходу постраждали від тоталітарних і авторитарних режимів у 20 столітті. Тому зберігати ці спогади - це наш спільний обов'язок. Ми повинні віддати належне всім жертвам і ми повинні забезпечити, щоб такі злодіяння ніколи не повторилися. Не має бути бажання відплати: але треба вчитися на помилках минулого. Вчитися на помилках минулого - це найкращий спосіб боротьби з новими ризиками нетерпимості, ксенофобії, расизму, екстремізму та насильства", - наголосила Юрова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: