Президент ПАРЄ: вироком Сенцову РФ порушила вимоги Страсбурга

Середа, 26 серпня 2015, 08:18

Винесення вироків російським судом громадянам України Олегу Сенцову та Олександру Кольченку суперечить вимогам ПАРЄ до РФ, вираженим у резолюції 2063.

Про це йдеться в заяві президента ПАРЄ Анн Брассер.

"У резолюції 2063(2015) Асамблея (ПАРЄ) закликала російську владу скасувати незаконну анексію Криму, а також звільнити всіх полонених, зокрема мирних жителів, і в тому числі полонених, утримуваних у Російській Федерації", - відзначила вона.

"Сьогоднішнє рішення суду явно суперечить цим вимогам. Тому я знов закликаю російську владу дотримуватися своїх зобов'язань як держави-члена Ради Європи і звільнити всіх осіб, незаконно затриманих після анексії Криму", - наголосила президент ПАРЄ.

За словами Брассер, вироки Сенцову та Кольченко викликають занепокоєння щодо дотримання стандартів Європейської конвенції з прав людини у судових розглядах проти них, "особливо в контексті погіршення ситуації з правами людини в Криму після його незаконної анексії Росією".

Нагадаємо, 25 серпня суд у Ростові-на-Дону виніс вирок у справі кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі, Кольченка – до 10 років.

МЗС України назвав цей вирок політичним замовленням.

В ЄС заявили, що вирок українському режисеру Олегу Сенцову і активісту Олександру Кольченку порушує міжнародне право і стандарти судочинства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".