Китай закликав США спільно боротися з ісламістами

Середа, 5 серпня 2015, 12:26

Китай закликав США допомогти в боротьбі з ісламістськими бойовиками у західному китайському регіоні Сіньцзян, заявляючи, що вони також є загрозою для Сполучених Штатів.

Про це повідомляє Reuters.

Китайські чиновники кажуть, що "Ісламський рух Східного Туркестану" (ІРСТ) вербує уйгурів (численна мусульманська етнічна меншість) із Сіньцзяна і тренує їх з екстремістами в Сирії та Іраку для повернення в Китай, "щоб вести священну війну".

Проте багато іноземних експертів сумніваються, чи існує насправді "Ісламський рух Східного Туркестану", як стверджує Китай.

"Китай підкреслює серйозну загрозу від "Ісламського руху Східного Туркестану" та інших східнотуркменських терористичних організацій в Китаї. І просить Сполучені Штати активно підтримувати та координувати з Китаєм зусилля по боротьбі з силами цього терористичного руху", - йдеться в заяві Пекіна.

Сотні, можливо, тисячі уйгурів, незаконно перетнули китайський кордон в останні роки, прямуючи до Туреччини через Південно-Східну Азію.

Правозахисники кажуть, що мігранти біжать через етнічне насильство в Сіньцзяні і китайський контроль їхньої релігії і культури. Пекін це заперечує.

Сотні людей загинули в сутичках у Сіньцзяні в останні три роки, в чому Пекін звинуватив бойовиків-ісламістів.

Але китайські чиновники надали замало доказів того, що насильство пов'язане з "Ісламським рухом Східного Туркестану", який Вашингтон вважає терористичним угрупуванням після терактів 11 вересня 2001 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Можливість зупинити Північний потік-2 ще існує"

Світлана Заліщук: "Ціни на газ у Європі вже не впадуть до рівня минулого року... Ми війну точно не програли. А у битвах були і перемоги, і поразки".

Податковий переворот: чому масштабна реформа польської влади стала проблемою

Масштабна реформа, за допомогою якої польська влада хотіла домогтися істотного зростання своїх рейтингів, перетворилася для неї на чималі проблеми.

Небезпечніше за вторгнення: що чекає на Україну у протистоянні з РФ

Сподівань на Україну як "історію успіху" на Заході все менше. І все менше розуміння, чому в момент максимальної небезпеки Київ не намагається збільшити військовий бюджет.