У Раді відкликано скандальний законопроект, що повертав активи Януковича і його соратників

П'ятниця, 18 вересня 2015, 14:26

Скандальний проект закону України про особливий режим спеціальної конфіскації майна №3025, який подали народні депутати Тетяна Чорновол та Олег Барна, відкликаний із Верховної ради.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Зазначається, що законопроект був відкликаний 15 вересня, проте повідомлення про це опубліковано тільки сьогодні.

Саме 15 вересня "Європейська правда" опублікувала висновок Мін'юсту США, який жорстко розкритикував законодавчу ініціативу, визнавши її такою, що не відповідає світовій практиці спеціальної конфіскації.

Як відомо, на початку вересня депутати Чорновол і Барна зареєстрували проект закону про вилучення майна Януковича, Азарова, інших представників колишньої влади та підсанкційних осіб.

Автори закону стверджували, що їхній документ відповідає світовій практиці.

Насправді ж ухвалення такого документа могло мати небезпечні наслідки - він дозволив би особам, у яких конфіскували майно, повернути його в міжнародних судах. Такої самої думки дотримувалися юристи, що надали аналіз законопроекту.

За прийняття законопроекту виступала начальник управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом, Олена Тищенко.

Вона разом зі своїм колишнім чоловіком була фігуранткою кількох скандалів, зокрема щодо продажу за заниженою ціною конфіскованої нафти Сергія Курченка.

Єврокомісар Йоганес Ган та представники зовнішньополітичної служби ЄС під час візиту до Києва повідомили уряду, що департамент з повернення активів, який очолювала Тищенко, не відповідає вимогам Євросоюзу.

Після низки матеріалів про невідповідність законопроекту міжнародним нормам Тищенко подала у відставку, заявивши про "інформаційні атаки" проти неї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.