ЄС збільшить фінансування для вирішення міграційної кризи - Могеріні

Середа, 23 вересня 2015, 11:30

Єврокомісія пропонуватиме країнам-членам ЄС збільшити фінансові внески на вирішення міграційної кризи.

Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні журналістам у Брюсселі перед засіданням ЄК.

"Конкретний крок, який ми пропонуватимемо, це збільшення фінансування міжнародних агенцій, які працюють на місці та допомагають біженцям", - відзначила вона.

"Ми вже робимо багато, ми ключовий донор в регіоні. Але ми готові робити більше. Ми знаємо, що це наш моральний  та політичний обов’язок , це також в наших інтересах", - зауважила Могеріні.

"Сьогодні ввечері (під час саміту ЄС. - Ред.) я передам той же меседж країнам-членам – бути послідовними та збільшити внески на фінансування цих агенцій, а  також у трастові фонди", - наголосила вона.

Це дозволить нам фінансувати конкретні проекти, які допомагатимуть  біженцям, а  також локальним общинам, що їх прийматимуть",  - підкреслила Могеріні.

Нагадаємо, міністри внутрішніх справ ЄС прийняли рішення щодо перерозподілу 120 тисяч біженців між країнами-членами переважною більшістю.

При цьому Чехія, Словаччина, Угорщина та Румунія голосували проти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".