Протести у Молдові: мітингарі провели першу ніч у центрі Кишинева

Понеділок, 7 вересня 2015, 08:33

У Кишиневі на площі Великого національного зібрання триває акція протесту Громадянської платформи "Гідність і правда", яка почалася у неділю.

Протестувальники провели ніч на площі, розбивши наметове містечко перед будівлею уряду. За даними видання Newsmaker, на площі встановлено вже більше півсотні наметів.

Як повідомляє pan.md, лідери руху в неділю ввечері оголосили про закриття мітингу і про початок діяльності протестного містечка. Охорону наметового містечка несуть ветерани силових структур.

Протягом усього вчорашнього дня на площі йшов збір грошей на підтримку акції протесту. До 19:00 було зібрано 80 тисяч леїв (близько $4100). Біля будівлі уряду продовжують чергувати сотні поліцейських.

Крім того, в неділю були затримані активісти маршу "Народна мобілізація" Григорій Петренко, Павло Григорчук, Михайло Амерберг і Олександр Рошко.

Група протестуючих затримаоа поліція на 72 години після того, як ті оголосили про початок наметових мирних протестів перед Генеральною прокуратурою.

Нагадаємо, в центрі Кишинева у неділю почалася багатотисячна антиурядова акція, яка, на думку організаторів, несе відповідальність за соціально-економічну кризу в країні.

Організатори, які вимагають створення уряду народної довіри, відставки президента і дострокових парламентських виборів, заявляють, що акція може стати безстроковою.

В будинку уряду Молдови відбулася зустріч прем’єра Валеріу Стрельця з учасниками акції. Глава уряду погодився на те, щоб акція мала постійний характер, однак попросив триматись в рамках закону.

В той же час під Генпрокуратурою Молдови сталися сутички поліції і руху "Антифа", кількох осіб затримали. Під будівлею розпочалося встановлення наметового табору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.