США визнали "помилку" під час авіаудару по афганській лікарні, де загинули 22 людей

Середа, 7 жовтня 2015, 10:41

Американські військові взяли на себе відповідальність за смертельний авіаудар по лікарні в афганському місті Кундуз, назвавши це помилкою і пообіцявши притягти винних до відповідальності.

Про це повідомляє Reuters.

Міністр оборони США Ештон Картер сказав, що Пентагон "глибоко шкодує" про загибель людей.

"Американські військові роблять все можливе в нашій операції, щоб запобігти загибелі невинних людей, і коли ми помиляємося, ми винні у цьому. Ми зробимо все від нас залежне, щоб розуміти цей трагічний інцидент, зробити висновки із нього і притягти винних до відповідальності у разі необхідності", - сказав він.

Раніше у Вашингтоні американський командувач міжнародними силами в Афганістані, генерал армії Джон Кемпбелл назвав авіаудар помилкою, допущеною у командуванні США.

Коментарі Картера і Кемпбелла були поки що найбільшим прямим визнанням з боку уряду США факту, що удар по лікарні був проведений американськими військами.

Як повідомлялося, 3 жовтня авіаудар по клініці, якою керувала міжнародна неурядова організація "Лікарі без кордонів", був, ймовірно, зроблений помилково ВПС США під час операції проти талібів, яку увірвалися в Кундуз.

В результаті авіаудару загинули 22 людини, в тому числі лікарі та пацієнтів, 37 людей були поранені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.