ЄС: урядова редакція "безвізових законів", змінених у ВР, відповідала вимогам Європи

Вівторок, 10 листопада 2015, 14:23

Відразу після голосування парламентом пакету антикорупційного законодавства, яке є вимогою Плану дій візової лібералізації, представництво Європейського союзу в Україні поширило заяву посла Яна Томбінського, в якій він підтримав урядову редакцію законопроектів.

Відповідна заява опублікована на офіційній сторінці представництва у Facebook.

Томбінський наголосив, що найбільша увага ЄС в рамках ПДВЛ прикута до антикорупційного блоку законодавства, яке створює механізми конфіскації та повернення незаконно набутих активів.

"Повернення активів – це ключовий компонент у боротьбі проти корупції, фінансової та економічної злочинності, а також організованої злочинності", - йдеться у заяві посла.

Томбінський окремо наголосив, що запропонований урядом пакет законопроектів відповідав мінімальному рівню вимог ЄС щодо прав держави на арешт, конфіскацію та повернення активів. Як повідомляла раніше "Європейська правда", парламент суттєво знизив цей рівень, особливо обмеживши повноваження щодо арешту активів.

"Пакет законодавства щодо повернення та конфіскації, запропонований урядом – а саме законопроекти № 2540а, 2541а, 3040 – можна вважати конструктивною законотворчою базою, яка забезпечує повну відповідність європейським стандартам...

Необхідно зазначити, що повсюди в Європі існують жорсткіші механізми, які надають (владі) потенційно більш ефективні інструменти. Водночас пропозиція українського уряду спрямована на те, щоби якнайшвидше забезпечити найбільш термінові потреби... системи правосуддя та правоохоронних органів", - йдеться в заяві Томбінського.

Як повідомляла "Європейська правда", Рада схвалила цей пакет законопроектів, суттєво змінивши урядові пропозиції щодо арешту, конфіскації та управління активами.

Водночас у представництві ЄС "Європейській правді" пояснили, що наразі не готові коментувати ухвалену редакцію "безвізового пакету". "Ми, як це відбувається зазвичай, чекаємо на текст цих документів з усіма внесеними правками, щоби вивчити та проаналізувати їх на відповідність законодавству ЄС", - заявили в представництві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"