Є підстави очікувати позитивної доповіді Єврокомісії про безвізовий режим - МЗС

Вівторок, 24 листопада 2015, 18:27

Є всі підстави очікувати позитивного доповіді Європейської комісії щодо надання Україні безвізового режиму.

Про це сказала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в Брюсселі за результатами засідання Старших посадових осіб безвізового діалогу, повідомляє УНІАН.

"Є дуже багато факторів, які цьому сприяють. Ми, дійсно, принципово виконали більшість вимог", - сказала Зеркаль.

За її словами, станом на сьогоднішній день у європейської сторони немає остаточного бачення з приводу того, що було прийнято Верховною Радою.

"Вони не можуть зараз сформувати свою реакцію, але у нас є ще два тижні, протягом яких ми повинні забезпечити надання як прийнятих законів, так і проведення додаткових зустрічей для обговорення результатів аналізу Європейською комісією цих законів. І якщо вони будуть задоволені тим, що є, я сподіваюся, що рішення буде позитивним", - пояснила вона.

За словами Зеркаль, також вирішальною є і цей тиждень, коли має бути обраний антикорупційний прокурор.

"Є питання з приводу того, що має бути забезпечено прозорий процес обрання антикорупційного прокурора, і цей тиждень є вирішальним, оскільки на цьому тижні має завершитися процедура його обрання. Також є питання до законів, ухвалених Верховною Радою, оскільки вони ще не бачили остаточної версії редакції закону, що стосується створення Агентства з розшуку та повернення активів, а також вони не бачили остаточну версію закону, прийнятого щодо арештованого майна", - зазначила заступник міністра.

Зеркаль уточнила, що на рівні старших посадових осіб зустріч була останньою, але "інтенсивний діалог" буде продовжений.

Дипломат також пояснила, що з виконанням технічних критеріїв закрилися "тільки перше коло пекла".

"Після цього Комісія готує доповідь, яка потім обговорюється країнами-членами, і потім починається законодавча процедура - це проведення законодавчого акта через Раду ЄС і парламент. Тут ми повинні весь час показувати свій прогрес", - підкреслила вона.

Говорячи про часові рамки законодавчого процесу, Зеркаль, пославшись на досвід Молдови, припустила, що це "не більше, ніж півроку".

Як повідомлялося, єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган заявив, що Україна завершить виконання Плану дій візової лібералізації до грудневої оцінки з боку Єврокомісії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.