Клімкін сумнівається у доцільності консультацій щодо ЗВТ після указу Путіна

Понеділок, 21 грудня 2015, 13:21

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що "не є очевидним" сенс сьогоднішніх тристоронніх консультацій України, Європейської комісії та Росії щодо імплементації зони вільної торгівлі між Україною та ЄС після указу президента РФ Володимира Путіна про скасування ЗВТ між Росією та Україною.

Про це він заявив перед початком консультацій у Брюсселі, передає УНІАН.

Клімкін вважає, що наразі сторони мають зрозуміти, що може бути з нового року.

"Після відомого указу президента Путіна та всіх відомих заходів весь сенс цих консультацій, я скажу це дипломатично, не є очевидним", - заявив він.

Клімкін вважає, що зараз має пройти "дискусія, чи нам потрібне подальше обговорення".

"Що я можу уявити, так це свого роду експертні консультації, але якого роду, в яких сферах? Може, ми зможемо домовитися щодо торгівельних бар'єрів чи інших питань, але я не бачу на цей момент консультацій на політичному рівні. Ми повинні зрозуміти, як це буде працювати у майбутньому. Це якраз про сьогоднішню місію - зрозуміти, що може бути з 1 січня", - роз'яснив він своє бачення.

"Я бачу не так багато причин, чому ми повинні збиратися 21 грудня та говорити про питання поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі після відомого указу президента Путіна. Цей указ суперечить нормальній логіці цього процесу, суперечить міжнародному законодавству, тому що у відповідності до Віденської конвенції, ви не можете просто проголосити, що домовленість може бути скасована в односторонньому порядку, а Угода СНД не є односторонньою", - деталізував Клімкін.

Крім того, в Києві вважають, що цей указ "навіть суперечить російським законам, в яких щодо міжнародних угод чітко сказано, що ви не можете скасувати свою участь у багатосторонніх домовленостях та не можете діяти проти логіки відповідної Віденської конвенції".

"Але те, що ми маємо зараз, так це нові російські пропозиції, які надходять під час кожного раунду консультацій, але їх логіка абсолютно така сама - запобігти нам та ЄС ефективно реалізувати у майбутньому поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі", - заявив міністр.

Клімкін знову вказав, що "російські занепокоєння є політичними". "Ми вважаємо, що російська економіка отримає зиски від Угоди про асоціацію", - додав він. 

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення санкцій проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?