У Швейцарії хочуть побудувати вантажне метро

Середа, 27 січня 2016, 20:51

У Швейцарії обговорюють проект створення національної мережі вантажних перевезень у форматі підземного повністю автоматичного метро.

Про це повідомляє Swissinfo.

Перша черга проекту могла б з'єднати міста Золотурн, Берн і Цюріх. Реалізоване в повному обсязі, метро зв'язало б між собою всі основні ділові центри Швейцарії.

Однак вартість проекту висока. Одна тільки перша черга метро від вантажного перевалочного кластера в регіоні міст Херкінген/Нідербіпп до Цюріха обійшлася б у $3,4 млрд.

Цей проект розробляється в Швейцарії вже давно, в тому числі і за підтримки федерального бюджету, однак реалізовувати його передбачається лише за рахунок приватних інвесторів.

В даний час учасниками проекту є найбільші в Швейцарії мережі супермаркетів Migros, Coop і Manor, національний телекомунікаційний концерн Swisscom, поштовий концерн Die Post, національна залізнична корпорація SBB і страхова компанія Mobiliar.

Ці компанії сплатили складання техніко-економічного обґрунтування проекту "підземного вантажного метро", з якого випливає, що такий проект не тільки технічно можна реалізувати, але і що він цілком може бути в недалекому майбутньому виведений на рівень повної рентабельності.

Перевезення вантажів по цьому метро здійснюватися на базі технології електромагнітного підвісу, середня швидкість вагонів цього метро склала б приблизно 30 км/ч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.