Іран погрожує Саудівській Аравії "священною помстою"

Понеділок, 4 січня 2016, 08:08

Верховний лідер Ірану аятолла Хомейні пригрозив Саудівській Аравії "священною помстою" через страту опозиційного політика і шиїтського проповідника шейха Німра ан-Німра.

Про це повідомляє Associated Press.

Верховний лідер Ірану засудив страту шейха, сказавши, що той "не закликав людей до збройного повстання, не влаштовував таємних змов – єдине, що він робив, це громадська критика".

Хомейні попередив Саудівську Аравію про можливу "священну помсту" через страту шейха.

У впливовій Революційній гвардії Ірану назвали страту ан-Німра "середньовічним актом варварства", який може призвести до падіння монархії в країні.

Президент Ірану засудив страту шейха, однак водночас він засудив і атаку на посольство Саудівської Аравії.

Нагадаємо, Саудівська Аравія терміново евакуювала свою дипмісію з Ірану та оголосила про розривання дипломатичних відносин з цією країною.

Причиною різкого кроку став напад демонстрантів на саудівське посольство в Тегерані, яке сталося напередодні. Посольство було атаковане іранськими громадянами через те, що саудівська влада перед тим стратила 47 звинувачених у тероризмі.

Один зі страчених – шейх Німр ан-Німр, саудівський опозиційний політик та шиїтський проповідник, релігійна кар’єра якого тісно пов’язана з Тегераном.

В Саудівській Аравії заявили, що своєю реакцією на страту ан-Німра Тегеран показує своє "справжнє обличчя у підтримці тероризму".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.