Урядовий офіс з євроінтеграції: доведеться боротися із законами, що суперечать Угоді про асоціацію

Вівторок, 5 січня 2016, 13:49

Урядовий офіс з євроінтеграції має намір запровадити жорсткий контроль над підготовкою і прийняттям законів.

Про це, як повідомили "Європейській правді" в урядовому офісі з питань європейської інтеграції, заявила його директор Наталія Гнидюк.

"Нам доведеться запровадити дуже жорсткий контроль за підготовкою та прийняттям усіх нормативно-правових актів незалежно від того, хто є суб’єктом законодавчої ініціативи. Будь-який з документів має відповідати зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, не повинні вноситися, а тим більше прийматися, нормативно-правові акти, що суперечать Угоді", - сказала Наталія Гнидюк.

 "Документи мають відповідати не лише праву ЄС, але й тим зобов’язанням, які Україна взяла на себе в межах Угоди про асоціацію. Вже зараз урядовий офіс спільно з представництвом ЄС в Україні відпрацьовують відповідний механізм контролю якості актів законодавства.

Найближчим часом має запрацювати механізм скринінгу, який робитиме сторона ЄС, наскільки прийняті в Україні законодавчі акти відповідають нормам права ЄС. Це доволі складна процедура оцінки відповідності прийнятого законодавства", - пояснила вона.

Слід зазначити, що в заяві Гнидюк йдеться не лише про контроль над прийняттям і підготовкою законів, контроль стосуватиметься і підзаконних актів.

Як писала ЄвроПравда, в законі про держбюджет незрозумілим чином з'явилася норма про відтермінування електронного декларування на термін "не раніше 1 січня 2017 року".

Про цю норму стало відомо лише в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.

Міністр юстиції Павло Петренко раніше запевнив, що уряд не причетний до скандальних змін до державного бюджету, які зривають виконання Україною своїх зобов’язань в рамках безвізового діалогу.

Петренко наголосив, що уряд ближчим часом має намір розпочати виправлення проблеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?