Польські історики підозрюють Леха Валенсу у співпраці зі спецслужбами ПНР

Середа, 17 лютого 2016, 15:13

Деякі польські історики вважають, що Лех Валенса, лідер легендарного профспілкового руху "Солідарність", за соціалістичних часів був таємним агентом польських спецслужб під псевдонімом "Болєк".

Як повідомляє Польське радіо, Інститут національної пам’яті Польщі вилучив документи щодо таємного співпрацівника "Болєка".

Працівники інституту за підтримки правоохоронців вилучили документи в домі генерала Чеслава Кіщака, однієї із ключових постатей воєнного стану в Польщі.

За словами директора ІНП Лукаша Камінського, вдова генерала пропонувала інститутові перепродати акт у справі таємного співпрацівника під псевдонімом "Болєк" ("Bolek").

Лукаш Камінський поінформував, що вдова представила двосторонній, написаний від руки, паперовий листок під назвою "Інформація, отримана зі слів таємного співпрацівника "Болєка" після проведеної зустрічі 16 листопада 1974 року". Вона теж зазначила, що має більше схожих документів і тому може їх перепродати Інститутові нацпам’яті. Як ствердили в ІНП, за передачу матеріалів вдова Чеслава Кіщака хотіла отримати 90 тис. злотих.

Директор ІНП додав, що минулого року слідчий відділ ІНП намагався з’ясувати, чи генерал Кіщак насправді володіє документами, які мають бути передані ІНП. Цей процес перервала смерть генерала.

За словами деяких польських істориків, таємним співпрацівником Служби безпеки під псевдонімом "Болєк" у часи комуністичної Польщі був лідер опозиційного руху "Солідарність" та майбутній президент Польщі Лєх Валенса. Сам він вже багато років рішуче заперечує такі звинувачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?