Французький телеканал вдруге покаже пропагандистський фільм про Україну

Вівторок, 2 лютого 2016, 18:26

Один з найпопулярніших телеканалів Франції Canal+ не збирається відмовлятися від показу пропагандистської стрічки про події в Україні 2013-2014 років режисера Поля Морейра.

Як свідчить програма телеканалу, фільм було продемонстровано напередодні ввечері, 1 лютого, наступний показ запланований на каналі Canal+ Decale 8 лютого о 15:10 за місцевим часом.

Відзначимо, що таким чином телеканал проігнорував заклики посольства України у Франції не показувати фільм, який має всі однаки російської пропаганди, адже режисер маніпулює фактами і тенденційно подає інформацію щодо подій в Україні протягом останніх кількох ровків.

Фільм Поля Морейри, який розповідав про події в Україні 2013-2014 років, вийшов на телеканалі Canal+  1 лютого о 22:30 за місцевим часом.

Відзначимо, що в анотації французького видання Télécâble, Поль Морейра у стрічці "розкриває справжні обличчя української революції". "Участь ультраправих озброєних груп [у протестах на Майдані] давно ігнорується", - йдеться в анотації. Поль Морейра також наголошує на підтримці націоналістів Вашингтоном і заявляє, що "масове вбивство в Одесі було скоєне українськими націоналістами".

Відзначимо, що показ фільму знайшов позитивні відгуки в російських ЗМІ, наприклад російський РБК написав про те, що "Морейра, проаналізувавши події, що сталися на Майдані, дійшов висновку, що народними протестами в своїх інтересах скористалися націоналістичні угрупування, такі, як заборонений в Росії "Правий сектор, які, як підкреслює видання, "скористалися слабкістю державних інститутів на Україні і створили власні добре озброєні і підготовлені загони і почали диктувати свою волю владі", - констатував автор фільму"".

Водночас французький журналіст Бенуа Віткін у своїй статті у впливовому французькому виданні Le Monde, присвяченій "спеціальному розслідуванню" пана Морейри, зазначає, що режисер "дає спотворене уявлення про конфлікт в Україні". Журналіст закидає Полю Морейрі багато помилок і пише, що головна з них – замовчування у фільмі агресії Росії проти України.

"Ми були шоковані через безсоромне перекручування фактів - тим, що нібито в Україні при владі крайні праві; незрозумілу відсутність російської агресії в цій історії; смішно обгрунтовану антиамериканську одержимість. Канал лише втратить від цього фільму", - цитує журналіста Le Monde Бенуа Віткіна.

Нагадємо, раніше посольство України у Франції звернулося до французького каналу Canal+ переглянути можливість трансляції пропагандистського фільму "Україна, маски революції".

Як повідомлялося, фільм відзнятий у дусі російської пропаганди та покликаний розповісти про "екстремістські націоналістичні батальйони в Україні, які стали загрозою для уряду", а також про "криваву бійню в Одесі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".