У Франції покажуть пропагандистський фільм про "бійню в Одесі"

Фото
Субота, 30 січня 2016, 14:10

1 лютого на одному з найбільших приватних та популярних телеканалів Франції продемонструють фільм французького режисера  Поля Морейри "Україна, маски революції".

Як свідчать джерела ЄвроПравди, фільм відзнятий у дусі російської пропаганди та покликаний розповісти про "екстремістські націоналістичні батальйони в Україні, які стали загрозою для уряду", а також про "криваву бійню в Одесі".

У своїй стрічці автор відверто маніпулює та наводить недостовірні факти.

Зокрема у фільмі продемонстровані жорстокі сцени боїв з Майдану за участі "вуличних бійців".

Проте жодним словом не згадують причини початку революції та повалення режиму колишнього президента Віктора Януковича.

 

Глядачеві показують образ юнака, готового до бою,  який біжить, в той час як голос за кадром говорить, що "після перемоги, вони ніколи не повернулися додому. Важко озброєні і потужні, вони стали загрозою для уряду. Їх паралельні армії захопили вулиці і нав'язували свій власний порядок".

У цей момент глядач бачить чоловіків у камуфляжній формі з емблемою батальйона "Азов".

Водночас, як відомо, батальйон "Азов" був створений у травні 2014 року через декілька місяців після завершення революції.

Окрім того, Морейра явно спотворює події, що сталися 2 травня в Одесі, описуючи їз як "криваву бійню".

Слідуючи російський пропаганді, режисер стверджує, що "ультраправі вбили за повної безкарності 45 людей".

За словами активістки групи 2 травня Тетяни Герасимової, Морейра зустрічався з нею під час візиту до України, проте цікавився виключно сценами за участі "Правого сектору" та бездіяльності міліції. Водночас режисер не виявив жодного інтересу до діяльності представників "антимайдану".

У грудні 2015 року Морейра дав коментар російському агентству "РИА Новости", в якому заявив, що "хотів розібратися в одеській бійні, яка повністю замовчувалася в Європі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".