Україна та Туреччина значно просунулися в укладанні угоди про ЗВТ – Микольська

Вівторок, 15 березня 2016, 11:36

Шостий раунд офіційних переговорів з укладення Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки, показав значний прогрес у порівнянні з попереднім переговорним періодом, який тривав до 2013 року.

Така заява  заступника міністра економічного розвитку і торгівлі – торгового представника України Наталії Микольської розміщена на сайті Мінекономрозвитку.

"Україна та Туреччина мають різні підходи до лібералізації торгівлі при укладенні Угоди. Тому, дуже важливо знайти компромісні рішення для відстоювання національних інтересів з урахуванням поточної економічної ситуації. У зв’язку з цим, за пропозицією української сторони, переговірники попередньо визначили та обговорили пріоритетні товари для лібералізації доступу на ринки обох країн", - повідомила торговий представник України.

Вона також зазначила, що сторони взаємно зацікавлені в поліпшенні цих показників шляхом укладення Угоди про вільну торгівлю та готові інтенсифікувати свої зусилля для просування переговорного процесу.

Нагадаємо, шостий раунд переговорів про ЗВТ відбувся 10-11 березня в Анкарі.

За підсумками 2015 року Туреччина є третім торговельним партнером України. Загальний обсяг торгівлі у 2015 році становив $4 млрд, що нижче ніж у 2014 році на 22%. Разом із цим між нашими країнами спостерігається зростання обсягів торгівлі послугами (на 10 % у порівнянні з 2014 роком). Торговельне сальдо в торгівлі з Туреччиною залишається позитивним і становить $1,9млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.