В рамках ЗВТ з ЄС Україна створить інститут уповноваженого економічного оператора

Понеділок, 15 лютого 2016, 18:30

З початком дії зони вільної торгівлі з ЄС в Україні з’явиться інститут Уповноваженого економічного оператора (УЕО).

Як повідомляє прес-служба Кабміну, поява такого інституту дозволить спростити митні процедури та розпочати імплементацію Митного кодексу Європейського Союзу.

В уряді зазначають, що для створення інституту необхідно внести відповідні законодавчі зміни щодо митних процедур, які регламентуються двома законопроектами, що на сьогодні розробляє уряд. Мова йде про законопроекти "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій із ввезення на митну територію товарів Уповноваженими економічними операторами)".

"Запровадження інституту УЕО дозволить пришвидшити митні процедури, встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом", – відзначають в прес-службі КМУ.

Наразі запланованими змінами до законодавства передбачається, що підприємства, які хочуть отримати статус УЕО за певними параметрами, мають звертатися до митних органів.

"Статус уповноваженого економічного оператора надається шляхом видачі сертифіката, який визнається на всій митній території України", – додають в уряді.

Варто відзначити, що інститут УЕО є пріоритетом як для країн ЄС, так і для багатьох інших розвинених країн. Вперше він був впроваджений відповідно до Рамкових стандартів безпеки міжнародної торгівлі Всесвітньої митної організації, ухвалених у 2005 р.

На сьогодні УЕО діють в усіх 28 країнах ЄС, США, Швейцарії, Норвегії, Японії, США, Китаї та ін. Зокрема, в ЄС загалом діє понад 13 тис. операторів, у США – майже 11 тис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.