Посол США в РФ - Україна «провела чудову роботу» по виконанню Мінська

Середа, 2 березня 2016, 22:05

США позитивно оцінює виконання Україною своїх зобов'язань, взятих у рамках Мінських домовленостей.

Про це в ході фейсбук-конференції заявив посол США в Російській Федерації (екс-посол в Україні) Джон Теффт.

"Україна виконала чудову роботу по виконанню своїх зобов'язань Мінськими угодами, у тому числі надавши попереднє схвалення складних конституційних поправок, що стосуються децентралізації політичної влади. Крім того, Україна зробила обґрунтовані пропозиції щодо механізмів виборів, за якими Росія і сепаратисти відмовилися конструктивно брати участь",- заявив він.

"Ми стурбовані повідомленнями ОБСЄ про те, що об'єднані сили Росії та сепаратистів систематично відмовляють у доступі до спостерігачам ОБСЄ, гноблять і залякують їх. ОБСЄ потребує безперешкодний доступ до Донбасу, в тому числі до міжнародної кордоні, для спостереження за припиненням вогню і відведенням озброєнь",- додав дипломат.

Виконання Мінських угод Теффт назвав обов'язковою умовою для нормалізації відносин РФ і США. "Щоразу, коли я зустрічаюся з російським керівництвом, я повторюю про необхідність виконання Росією Мінських угод, припинення оснащення озброєнням, навчання, керівництва та постачання сепаратистів в Україні, припинення окупації Криму і поваги суверенітету України. Повне дотримання Росією своїх зобов'язань Мінськими угодами необхідно для дипломатичного вирішення цього конфлікту",- пише він.

Що стосується можливості скасування санкцій, Теффт уточнює: "Санкції щодо Росії можуть бути скасовані тільки після повного виконання Росією плану Мінських угод. Санкції, що стосуються Криму залишаться в силі, поки триває окупація".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.