Гаазький трибунал виправдав сербського націоналіста Воїслава Шешеля

Четвер, 31 березня 2016, 12:40

Міжнародний кримінальний трибунал по колишній Югославії визнав радикального сербського націоналіста Воїслава Шешеля невинним за всіма пунктами обвинувачення.

Про це повідомляє ВВС.

Проти Шешеля було висунуто звинувачення за трьома пунктами у злочинах проти людяності та за шістьма пунктами  - у військових злочинах, розпалюванні етнічних чисток в Боснії, Хорватії та сербській провінції Воєводіна в період з серпня 1991 року-вересень 1993 року.

Шешель добровільно здався Міжнародному кримінальному трибуналу у 2003 році. Процес щодо його справи було розпочато у 2007 році.

У 2014 році шешеля відпустили на лікування до Сербії, після того як йому було встановлено діагноз раку в термінальній стадії.

Він не був присутній у залі суду під час оголошення рішення та навіть відмовився слідкувати за оголошенням вердикту за допомогою телемосту.

Варто зауважити, що Шешель брав участь в антиурядових мітингах перед парламентськими виборами, які пройдуть в кінці квітня.

Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича та обіймав посаду віце-прем'єра в період з 1998 по 2000 рік.

Нагадаємо, раніше Міжнародний кримінальний трибунал по колишній Югославії визнав колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича винним у злочинах проти людяності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".