НАТО може посилити присутність у Чорному морі для стримування РФ

П'ятниця, 22 квітня 2016, 18:47

Туреччина, Болгарія та Румунія можуть розширити морську присутність НАТО у Чорному морі, що стане частиною значно ширшої стратегії стримування Росії.

Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу, повідомляє Reuters.

НАТО шукає можливостей протистояти російському військовому нарощуванню у Криму, який Москва анексувала в України у 2014 році, та у Чорному морі, яке займає стратегічно важливе значення одночасно для Заходу і Сходу, враховуючи близькість до Близького Сходу та наявність у морі енергетичних ресурсів.

"Проходять певні дуже цінні дискусії серед союзників, які знаходяться на березі Чорного моря... щодо більш близької інтеграції їхніх військово-морських сил та операцій", - заявив Вершбоу під час візиту до Софії, назвавши усіх трьох союзників Альянсу у чорноморському регіоні.

НАТО вже патрулює Чорне море, але Вершбоу зазначив, що це патрулювання може бути посиленим до того, як західні лідери зустрінуться на саміті Альянсу у Варшаві у липні, що стане реалізацію частини плану з переміщення військ для ротації в Балтиці та Польщі.

"Ми повинні розглянути (можливості) більш тривалої військової присутності НАТО у регіоні, з особливим зосередженням на нашому морському потенціалі", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua