Поліція Бельгії відмовилася стежити за братами Абдесламами до нападів у Парижі

Середа, 27 квітня 2016, 09:04

Бельгійська поліція припинила розслідування проти учасників терактів у Парижі напередодні нападів через брак коштів, незважаючи на те, що ці особи були визначені як пріоритетні підозрювані у тероризмі.

Про це повідомляє AFP.

Відповідна інформація міститься в офіційній доповіді, представленій комітетом бельгійського парламенту, якому доручено розслідування недоліків роботи бельгійської влади напередодні нападів в Парижі, в результаті яких загинуло 130 осіб.

За даними звіту, бельгійська поліція відмовилися від відстеження за братами Салахом і Брахімом Абдесламами за дев'ять місяців до терактів через брак фінансування.

Салах Абдеслам, єдиний залишився в живих підозрюваний у терактах 13 листопада, був заарештований в Брюсселі 18 березня після чотирьох місяців, проведених в бігах.

Його брат Брахім підірвав себе біля входу в бар під час атаки, поранивши одну людину.

Інформацію про обох братів булла передана федеральній владі в січні 2015 року поліцією брюссельського району Моленбек, де жили підозрювані.

Прокурор попросив федеральну поліцію розпочати стеження за братами, у тому числі відстежуючи їх телефонні дзвінки та електронні листи.

Але поліцейський підрозділ ніколи не стежив за підозрюваними, розповівши авторам доповіді про те, що їм не вистачало песоналу і засобів для стеження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?