Євродепутат: результати референдуму - "не дуже добра новина для Нідерландів"

Четвер, 7 квітня 2016, 12:57

Результати референдуму у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стали "не дуже доброю новиною" для самих Нідерландів.

Таку думку на прес-конференції в Брюсселі висловив голова Комітету асоціації Україна-ЄС Європейського парламенту Андрій Пленкович, передає УНІАН.

"Це не дуже добра новина, перш за все, для Нідерландів, тому що це вони зараз повинні вирішувати цю проблему, у той час, коли документ вже був ратифікований парламентом", - сказав він.

Пленкович наголосив на тому, що наразі Європарламент разом з іншими інституціям проводить аналіз ситуації для пошуку можливого вирішення питання.

"Я думаю, що це навіть не справедливо, щоб делегувати народу вирішувати питання, які визначають стратегічне бачення іншого народу без того, щоб вони (інший народ) були у позиції адекватно впливати на дискусію.

З моєї точки зору, це не повинно бути питанням референдуму. Це - несправедливо. Хіба це не абсурд, коли тільки 0,6% від всього населення Європи сказали "ні" вступу в дію Угоди для країни з населенням у 45 мільйонів? Цю математику не легко проковтнути", - додав Пленкович.

Втім, на думку Пленковича, рішення буде знайдено.

"На цьому етапі я б хотів почути, якою є позиція уряду Нідерландів щодо референдуму, який, при всій повазі, має рекомендаційний характер", - підкреслив він.

Також Пленкович нагадав, що референдум був організований групою, яка "хотіла використати новий закон, щоб антиєвропейське питання було винесено на порядок денний Нідерландів". 

Як повідомлялося, за попередніми результатами 61,1% тих, хто взяли участь у референдумі у Нідерландах 6 квітня, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна не може продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за умови, коли значна більшість нідерландців проголосувала проти документа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua