Винищувачі КНР перехопили військовий літак США над Південно-Китайським морем

Четвер, 19 травня 2016, 09:10

Два китайських винищувачі провели "небезпечне перехоплення" військового літака-розвідника, що належить США, над Південно-Китайським морем.

Про це заявили у Пентагоні, повідомляє Reuters.

Інцидент стався в міжнародному повітряному просторі у вівторок над Південно-Китайським морем, де літак США "здійснював рутинне патрулювання".

Винищувачі КНР наблизилися до літака США приблизно на 15 метрів.

Інцидент стався після тиждень після того, як Китай підняв свої винищувачі у відповідь на проходження американського військового корабля поблизу спірного рифу у Південно-Китайському морі.

Раніше Вашингтон звинуватив Пекін у мілітаризації Південно-Китайського море після створення штучних островів в той час як Пекін, в свою чергу, розкритикував збільшення США військово-морських патрулів і навчань в Азії.

У 2015 році Сполучені Штати і Китай досягли угоди про військову гарячу лінію та узгодили правила поведінки, що дозволили б уникнути зіткнення літаків у повітрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?