Росія пропонує Молдові "дорожню карту" відновлення торгівлі

Четвер, 14 липня 2016, 10:27

Мінекономіки РФ підготувало так звану дорожню карту по відновленню торговельних відносин Росії та Молдови і направило її Молдові.

Про це повідомляє російський "КоммерсантЪ", у розпорядженні якого опинився відповідний документ.

У документі міститься 14 пунктів – частина з них технічна. Втім, є там і вимоги щодо виконання Молдовою різних домовленостей в рамках СНД, які можуть суперечити підписаним країною угоди про асоціацію з ЄС.

Йдеться, зокрема, для зниження бар'єрів у торгово-економічних відносинах РФ вимагає гарантувати "безумовне виконання" Кишиневом Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року, а також угод про сертифікації, метрологічної атестації, стандартизації та ветеринарії. Ці умови, як визнають в РФ, "можуть вимагати діалогу Кишинева з Брюсселем".

Про перспективи повернення на ринок РФ молдовського вина, овочів і фруктів у документі містяться розмиті формулювання. Пропонується продовжувати взаємодію у сфері забезпечення безпеки продукції і роботу по відкриттю ринків алкогольної та плодоовочевої продукції.

Окрім того, Росія хоче, щоб Молдова забезпечила постійну участь у роботі інститутів СНД, а також гарантій приєднання Молдови до нових рішень в рамках СНД  та дотримання нових зобов'язань. РФ також пропонує включити до складу міжурядової російсько-молдовської комісії представників проросійських регіонів – Гагаузької автономії і не контрольованого Кишиневом Придністров'я.

Також у документі міститься розділ  про забезпечення сприятливих умов взаємного доступу виробників на ринки сторін, який містить чотири пункти, серед яких виключення застосування екологічних зборів при імпорті товарів. РФ пропонує усунути обмеження щодо допуску на молдовський ринок російських виробників цукру, пов'язані з відмовою молдовської сторони приймати російські сертифікати про походження товару форми СТ-1 для здійснення преференційного режиму імпорту цього товару.

Завершується розділ про взаємний доступ на ринки пропозицією забезпечити можливість розмитнення ввезеної в РФ молдовської виноробної продукції в Краснодарському краї і за ініціативою створення і застосування електронної системи сертифікації походження товарів.

Мінекономіки РФ також хоче разом з молдовськими колегами створити механізм запобігання реекспорту і налагодити обмін інформацією. Це пов'язано з тим, що молдовські виробники фруктів після введеного РФ в 2014 році ембарго стали возити продукцію через Білорусь.

Джерело видання в уряді РФ повідомило, що молдовська сторона проаналізувала пропозиції і вже направила свій відповідь. "Частина наших пропозицій прибрали або скорегували. І додали свої", – зазначив співрозмовник "Ъ". Викласти суть ініціатив Кишинева і повідомити, що саме не влаштувало Молдову, він відмовився.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.