ЄСПЛ розпочав розгляд позову проти України у справі MH17

Субота, 6 серпня 2016, 17:35

Європейський суд з прав людини розпочав розгляд справи "Іоппа та інші проти України" щодо катастрофи малазійського "Боїнга" над Донбасом у липні 2014 року.

Справу було комуніковано українському уряду ще 5 липня, однак повідомлення про це на сайті суду було оприлюднене 5 серпня.

Заявниками у справі виступають родичі загиблих у катастрофі MH17 пасажирів. Це Єлена Іоппа, яка втратила у катастрофі дочку, Тім Лушет, що втратив матір, Кріс Кенке і Деніз Кенке, чий батько загинув у катастрофі.

"Заявники стверджують, що українська влада не змогла забезпечити захист їх родичам, оскільки не закрила повітряний простір над зоною триваючого збройного конфлікту, над якою пролягав маршрут збитого MH17" - йдеться у скарзі.

При цьому заявники наполягають, що простір було не закрито умисно, і українська влада усвідомлювала небезпеку польотів над зоною конфлікту, однак не вжила заходів для закриття повітряного простору, і це призвело до загибелі їхніх родичів.

ЄСПЛ поставив перед урядом України та заявниками питання: які внутрішні засоби правового захисту були у заявників в Україні, і чи були ці засоби вичерпані перед зверненням до Страсбурга.

Усіх заявників представляє один адвокат – Ельмар Гіємулла з Берліна.

Рейс MH17, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий на сході України з території, контрольованої проросійськими бойовиками, 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.