Україна приєднається до середземноморської Конвенції про правила походження

Четвер, 15 вересня 2016, 13:12

Україна розпочала процедуру приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Україна звернулася до Генерального секретаріату Ради Європейського Союзу із заявкою на приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження у якості договірної сторони", – йдеться у повідомленні.

У прес-службі також повідомили, що відповідний лист за підписом першого віце-прем’єр-міністра України - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва підписано та передано до депозитарію Конвенції Ради Європейського Союзу.

"Приєднання України до Конвенції сприятиме збільшенню можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів, що, в свою чергу, розширить присутність української продукції на перспективних ринках третіх країн, - зазначив Степан Кубів, коментуючи дане рішення. - Це один із багатьох кроків, які вживає Уряд на шляху до пошуку додаткових ринків для вітчизняних експортерів", – зазначив Степан Кубів, коментуючи подію.

У міністерстві також відзначають, що можливість приєднання до Конвенції передбачена Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Конвенція встановлює положення про походження товарів, що продаються згідно із відповідними угодами, укладеними між Договірними сторонами. Країни-учасниці Конвенції в рамках угод про вільну торгівлю використовують ідентичні преференційні правила походження товарів на основі діагональної кумуляції: товари, які отримали статус походження в одній із країн, можна використовувати у виробничих процесах у будь-якій з інших країн без втрати ними статусу походження.

У міністерстві нагадують, що учасниками Конвенції є 42 країни, серед яких країни ЄС та ЄАВТ, Туреччина, Албанія, Македонія, Йорданія, Чорногорія, Сербія, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Палестина, Боснія і Герцеговина, Єгипет та Ізраїль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua