Сенат Чехії вимагає повернути Україні контроль над кордоном

Четвер, 20 жовтня 2016, 18:26

Сенат Чехії (верхня палата парламенту) у четвер прийняв постанову щодо ситуації в Україні, в якій відзначено необхідність відновлення українського контролю над кордоном.

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

"Хороші новини з Чехії! Сьогодні верхня палата парламенту (сенат) прийняла постанову про ситуацію в Україні, в якій висловила занепокоєння інтенсифікацією обстрілів на Донбасі; і ключове: сенат наголосив на необхідності припинення підтримки бойовиків з боку РФ та відновлення українського контролю над кордоном ", - написала вона.

 За постанову проголосували 45 із 63 присутніх сенаторів.

За словами Геращенко, ця постанова була підготовлена комітетом закордонних справ сенату Чехії у відповідь на її та колег-депутатів звернення до парламентів країн ЄС.

"Ми дуже дякуємо сенату Чехії і вважаємо надзвичайно важливим той факт, що оцінка дій РФ на Донбасі змінюється навіть у країнах, традиційно прихильних до Москви, що все більше європейських політиків публічно займають позицію проти російської агресії", - додала перший віце-спікер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.