Норвегія розмістить у себе 330 морських піхотинців США

Вівторок, 25 жовтня 2016, 07:36

Норвегія дозволить морським піхотинцям США тимчасово перебувати на території країни з 2017 року.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Норвегії, передає Reuters.

Повідомляється, що 330 морських піхотинців США будуть перебувати на військовій базі Вернес (Vaernes) в центральній часині Норвегії з січня.

Це вперше після закінчення Другої світової війни, коли іноземні війська будуть розміщені на її території.

Хоча війська НАТО вже давно беруть участь у військових навчаннях в Норвегії, проте вони не були розміщені на території країни.

"Сполучені Штати є нашим найважливішим союзником, і ми маємо двосторонні відносини, які хочемо розвивати", - заявила міністр оборони Іне Еріксен Сорейде.

Міністр оборони Норвегії в інтерв'ю Reuters у 2014 році заявляла, що анексія території України Росією показала, що РФ має можливість та бажання використовувати військові засоби для досягнення політичних цілей.

Зазначимо, що Норвегія має спільний кордон з Росією в Арктиці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США можуть розмістити своїх морських піхотинців на базі у північній Норвегії вже у січні, щоб покращити здатність НАТО реагувати на потенційну російську агресію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?