План з безпеки ЄС: нова штаб-квартира і спільні сили швидкого реагування

Вівторок, 15 листопада 2016, 10:49

Новий план  з оборони і безпеки Євросоюзу, узгоджений 14 листопада, передбачає створення міні-військового штабу і спільних сил швидкого реагування.

Про це повідомляє EUobserver.

Зовнішньополітична служба ЄС буде створювати нову штаб-квартиру поки що під умовною назвою "постійне оперативне планування та управління потенціалом", яка керуватиме небойовими військовими місіями, такі як навчання лівійських або іракських військовослужбовців.

Міністри також погодилися, що ЄС потрібні спільні сили, які можуть бути відправлені у разі необхідності "в регіони, що межують з ЄС, з високим ризиком небезпеки", наприклад, в Африку, але цими операціями командуватимуть національні штаб-квартири.

Також було заявлено, що бойові підрозділи – сили розміром до батальйону, створені спільно державами-членами, могли б скласти кістяк нового "багатофункціонального цивільного та військового потенціалу".

Бойові групи ЄС існують вже 10 років, але їх ніколи не залучали до дій, зокрема, тому що держави-учасники не хотіли платити за це.

Згідно з новим планом, бойові групи повинні фінансуватися з бюджету ЄС і мають бути інші фінансові стимули, такі як послаблення бюджетних обмежень ЄС для держав-членів, які вкладають більше коштів на оборону.

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що це "крок до стратегічної автономії". "Я завжди був за оперативне управління обороною Європи, а не декларативне", - сказав він.

Водночас у ЄС підкреслюють, що не йдеться про створення європейської армії, яка була б альтернативою НАТО. Альянс залишається єдиним захисником європейської території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.