Екс-президент Естонії бачить небезпеку розколу єдиного фронту ЄС проти РФ

П'ятниця, 18 листопада 2016, 15:38

Колишній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес заявив про небезпеку розколу єдиного фронту ЄС проти Росії під впливом обрання Дональда Трампа президентом США.

Про це повідомляє Postimees.

На думку Ільвеса, європейці не повинні приділяти занадто багато уваги передвиборній риториці Трампа. Зокрема, не варто хвилюватися через заяви обраного президента США на теми НАТО, оскільки Трамп сказав те саме, що і до нього давали зрозуміти президент Обама і колишній міністр оборони Боб Гейтс - Європі треба збільшити витрати на оборону.

Однак зауваження Трампа під час виборчої кампанії про анексію Криму не можуть не турбувати. Якщо Трамп погодиться з анексією Криму, це стане знаком принципових змін у відносинах Європи і США, вважає Ільвес.

Однак, на думку екс-президента Естонії, передчасна паніка щодо Трампа не піде на користь в питанні Росії.

"ЄС досі вдавалося зберігати крихкий єдиний фронт у питаннях України, Криму і санкцій, хоча різні сторони — наприклад, Греція і Італія - тривалий час відчували спокусу ухилитися і укласти двосторонні договори з Росією.  Технічне зближення США з Росією може підірвати єдиний європейський фронт, і під цим впливом деякі союзні країни можуть укласти договори з Москвою ще до того, як новий уряд США вступить на посаду.

Ільвес вважає, що тут криється небезпека того, що окремі держави можуть досягти мети Путіна розколоти єдиний фронт ЄС ще до того, як Трамп оприлюднить свою дійсну програму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua