Британцям можуть запропонувати "купити" громадянство ЄС після Brexit

Субота, 26 листопада 2016, 16:09

Громадяни Британії, які після виходу країни з блоку захочуть зберегти переваги громадянства Європейського Союзу, можливо, зможуть зробити це за гроші.

Про це заявив представник Європарламенту в переговорах щодо Brexit Гі Верхофстадт, передає The Guardian.

Верхофстадт заявив, що підтримує принцип ідеї, згідно якої громадяни Британії зможуть зробити щорічний внесок у Брюссель.

"Багато хто каже, що не хоче втрачати зв'язки. Мені подобається ідея, щоб люди, які є громадянами Європи та хочуть зберегти це громадянство, мали таку можливість. В принципі, мені це подобається", - сказав він.

Повідомляється, що така пропозиція була представлена ліберальним депутатом Європарламенту від Люксембургу.

Депутати будуть голосувати за цю ініціативу до кінця року, але будь-яка угода щодо Brexit з Британією має мати згоду лідерів 27 країн-членів ЄС, а також парламенту.

Британський консерватор Ендрю Бріджен, який підтримує Brexit, заявив, що такими планами ЄС намагається зруйнувати результати референдуму.

"Це спроба створити два класи громадян Великої Британії та зруйнувати результати референдуму", - сказав він.

Нагадаємо, екс-прем'єр Британії Тоні Блер заявив, що вихід країни з Європейського Союзу можна заблокувати, якщо британці побачать, що Brexit принесе більше шкоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?