У ЄП пояснили, чому острівним державам дають безвіз, а Україні – поки ні

Середа, 30 листопада 2016, 10:01

У Європарламенті не вважають політикою подвійних стандартів безпідставну затримку скасування візових режимів з Україною і Грузією на тлі завершення візової лібералізації для деяких інших країн, навіть без нового механізму призупинення.

Про це заявила доповідач з питань візової лібералізації у Європарламенті Марія Габріел, коментуючи заплановану на 1 грудня ратифікацію законодавчим органом ЄС двосторонніх угод про скасування візових режимів із п'ятьма острівними державами в Океанії, зокрема із Кірібаті, Соломоновими островами, Мікронезією, Тувалу та Маршалловими островами, повідомляє Укрінформ.

"Я хочу сказати чітко: тут немає суперечностей. Коли йдеться про ці маленькі острови, то рішення щодо них вже були ухвалені раніше, але не цього тижня. Це різні ситуації, порівняно з Україною та Грузією", - наголосила вона.

Габріел відзначила, що Європарламент зі свого боку на даному етапі схвалив усі рішення для скасування візових вимог українцям і грузинам, а прив'язка цього процесу до нового механізму призупинення безвізових режимів, є ініціативою Ради ЄС.

 "Я завжди дуже чітко заявляла, що немає сенсу безпосередньо прив'язувати механізм призупинення до безвізових режимів. Отже, як доповідач я продовжу наполягати на цьому", - підкреслила європарламентар.

Габріел акцентувала увагу, що новий механізм призупинення буде застосовуватися до усіх країн, з якими ЄС має безвізові режими, а відтак, за її словами, нинішня ситуація відносно України і Грузії не є політикою подвійних стандартів.

Водночас, слід відзначити, що безвізові режими ЄС з острівними державами почали тимчасово діяти одразу після підписання двосторонніх угод, тобто ще до затвердження Європарламентом.

Як повідомлялося, в четвер, 1 грудня, євродепутати мають проголосувати щодо затвердження двосторонніх угод про відмову від короткотермінових віз з такими 5 країнами: Республіка Кірибаті, Соломонові Острови, Мікронезія, Тувалу, Маршаллові острови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: