НАТО розпочав операцію "Sea Guardian" у Середземному морі

Середа, 9 листопада 2016, 17:38

Північноатлантичний альянс розпочав нову постійну військово-морську операцію "Sea Guardian" (Морський страж) в Середземному морі.

Про це повідомила прес-служба НАТО.

Перший тур патрулювання в Середземному морі в рамках операції проведуть три кораблі і підводні човни ВМС НАТО: італійський фрегат ITS Aviere, болгарський BGS Verni, турецький TCG Gemlik, грецький підводний човен HS Papanikolis та іспанський підводний човен ESPS Mistral.

Крім того, підтримку операції з повітря, починаючи з 17 листопада, будуть забезпечувати літаки морського патрулювання з Португалії, Іспанії, Італії, Греції та Туреччини.

Повідомляється, що операція "Sea Guardian" має три основні завдання: моніторинг ситуації в Середземному морі, боротьба з тероризмом і зміцнення військово-морського потенціалу альянсу. 

Зазначимо, що на липневому саміті НАТО у Варшаві було оголошено про трансформацію операції "Active Endeavour" (Активні зусилля) в нову операцію у відповідь на мінливу ситуацію з безпекою в Середземному морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...