"Скіфське золото" може повернутися в Україну до кінця наступного року – мін'юст

Середа, 14 грудня 2016, 14:54

"Скіфське золото", тобто колекцію експонатів кримських музеїв, які суд в Амстердамі постановив повернути Україні, можуть повернути з Нідерландів наприкінці наступного року.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє УНІАН.

"Я розраховую, що всі бюрократичні процедури, пов’язані зі скаргами, відбудуться швидко. За моїми прогнозами, якщо справа буде рухатися в нормальному режимі у відповідності з процесуальними кодексами Нідерландів, до кінця наступного року ми зможемо побачити цю колекцію уже в Києві", - сказав Петренко.

Раніше повідомлялося, що у середу 14 грудня суд Амстердама вирішив повернути Україні так зване скіфське золото, яке на час анексії Криму знаходилося на експозиції в голландському музеї Алларда Пірсона.

Судді вирішили, що колекція залишиться у музеї Алларда Пірсона ще протягом трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію. Ще до вердикту обидві сторони заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

Нагадаємо, в лютому 2014 року колекція так званого скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в амстердамському Музеї Алларда Пірсона.

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири - в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.