Шульц: Молодь в Україні гинула за асоціацію, ЄС повинен знайти вихід із ситуації

Четвер, 15 грудня 2016, 16:19

Президент Європарламенту Мартін  Шульц нагадав лідерам ЄС, в яких умовах підписувалася Угода про асоціацію з Україною і закликав їх до пошуку виходу з ситуації, яка склалася з її ратифікацією.

Про це він сказав на своїй останній прес-конференції в якості президента Європарламенту на саміті ЄС.

"Я зробив заклик до глав держав і урядів:  вони повинні знайти рішення цій проблемі, коли 27 країн ратифікували угоду і не вистачає однієї", - сказав він.

Шульц нагадав, що був присутній на саміті, коли Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію і потім намагався укласти угоду з Росією.

"Потім люди вийшли на вулиці, Майдан і вони вмирали за Угоду про асоціацію. Потім ми як ЄС ратифікували угоду, за яку молоді люди в Україні віддали життя. А тепер ЄС не ратифікує і не робить можливим повний вступ її в силу. Оце так!" - заявив він.

"Я повинен підкреслити, це не розширення ЄС, це асоціація для країни, яка не потребує нічого крім зростання і робочих місць, і це угода, яка може призвести до цього зростання і збільшення кількості робочих місць" - наголосив президент Європарламенту.

Як повідомлялося, глави держав та урядів країн-членів Європейського Союзу зустрілися у четвер, 15 грудня, на одноденний саміт у Брюсселі, на якому окрім обговорення питань міграції, безпеки, економічного та соціального розвитку, мають вирішити питання ратифікації парламентом Нідерландів Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Планується, що лідери мають схвалити окрему декларацію, в якій буде вказано, що Угода про асоціацію не надає Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС, не гарантує додаткової фінансової і військової допомоги, не надає українцям права жити і працювати в ЄС тощо.

Схвалення такої декларації має відкрити дорогу до ратифікації Угоди Нідерландами. У разі якщо лідери не домовляться, то прем’єр Нідерландів пообіцяв вже наступного дня запропонувати парламенту відкликати закон про ратифікацію Угоди, прийнятий ще до референдуму 6 квітня. На цьому референдумі більшість голландців, що взяли участь у голосуванні, висловилися проти асоціації з Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.