Єврокомісія у середу обговорить останні події в Польщі

Понеділок, 19 грудня 2016, 14:57

На засіданні у середу колегія єврокомісарів обговорить ситуацію в Польщі.

Про це повідомила представник Єврокомісії Наташа Берто, повідомляє TVN24.

За її словами, пункт щодо ситуації в Польщі був внесений до порядку денного колегії особисто президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

"Комісія вже кілька разів висловлювала занепокоєння станом верховенства права у Польщі" - наголосила Берто.

Від січня Єврокомісія провадить щодо польського уряду процедуру оцінки стану верховенства права у Польщі у зв’язку з конституційною кризою.

В останні дні ситуація в Польщі загострилася після того як правляча партія Польщі "Право і Справедливість" заявила про намір створити при Сеймі Медійний центр, який стане ключовим місцем взаємодії політиків і журналістів. Нинішня влада планує обмежити журналістам доступ до будівлі Сейму лише першим поверхом. 

Такі плани викликали масові протести журналістів та опозиції, які тривають вже протягом двох днів, і, за інформацією організаторів акцій, будуть тривати до вівторка, коли опозиція вимагає провести засідання заблокованого наразі парламенту і провести обговорення держбюджету.

Як відомо, в ніч на суботу під будівлею Сейму зібралися понад дві тисячі протестувальників, які заблокували виходи з парламенту. Однак поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.

Напередодні пізно ввечері, президент Польщі зустрівся з лідером опозиційної "Громадянської платформи" Гжегожем Схетиною, який заявив, що маршалок польського Сейму Марек Кухцінський має піти у відставку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua