"Газпром" підписав контракт на будівництво першої нитки "Турецького потоку"

Четвер, 8 грудня 2016, 16:48

Російська компанія "Газпром" підписала контракт на будівництво першої нитки морської ділянки газопроводу "Турецький потік" в обхід України по дну Чорного моря.

Про це з посиланням на управління інформації "Газпрому" повідомляє УНІАН.

"Сьогодні в Амстердамі компанія South Stream Transport B.V. підписала контракт із компанією Allseas Group S.A. на будівництво першої нитки морської ділянки газопроводу "Турецький потік" із опціоном на укладання другої нитки", – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що за контрактом Allseas повинна укласти по морському дну понад 900 км труб. Компанія планує, що для прокладання  газопроводу буде задіяне нове найбільше в світі будівельне судно Pioneering Spirit.

Також повідомляється, що Allseas розпочне укладання першої нитки в другому півріччі 2017 року.

Нагадаємо, 2 грудня парламент Туреччини ухвалив закон про ратифікацію угоди з Росією щодо проекту будівництва газопроводу "Турецький потік".

Раніше міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак заявив, що роботи з прокладання газопроводу "Турецький потік" розпочнуться на початку 2017 року.

Москва і Анкара 10 жовтня підписали міжурядову угоду, яка передбачає будівництво двох гілок магістрального газопроводу по дну Чорного моря.

Перша нитка передбачена для постачань газу на турецький ринок, друга - для транзиту палива до Європи. Планується, що проект буде завершений в грудні 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.