План уряду Британії щодо виходу з ЄС: 12 ключових пунктів

Вівторок, 17 січня 2017, 16:01

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у вівторок вперше публічно представила план уряду щодо переговорів про вихід країни зі складу Європейського Союзу.

Напередодні британські депутати закликали оголосити плани уряду до середини лютого, але Мей вирішила зробити це раніше з огляду на занепокоєність бізнесу та політиків.

Прем’єр підтвердила, що Британія після Brexit залишить єдиний ринок ЄС через те, що хоче посилити контроль над міграцією. Уряд в подальшому планує укласти угоду про вільну торгівлю з ЄС.

Тереза Мей у виступі також заявила, що навіть після виходу з ЄС Лондон підтримуватиме зовнішньополітичні пріоритети Брюсселя, зокрема режим санкцій проти Росії за її дії в Україні.

Британський уряд виклав 12 пунктів з короткими коментарями, які будуть основою у переговорах з Євросоюзом.

1. Забезпечити визначеність щодо процесу виходу з ЄС - "Ми надамо максимальну інформацію у питаннях, де це можливо".

2. Контроль за нашими власними законами - "Вихід з Європейського Союзу означатиме, що ми будемо керуватися нашими законами у Вестмінстері, Единбурзі, Кардиффі і Белфасті".

3. Зміцнення союзу між чотирма країнами Сполученого Королівства - "Зміцнення Британії вимагає, щоб ми зміцнювали дорогоцінний союзу між чотирма країнами Сполученого Королівства".

4. Збереження спільної зони пересування з Ірландією – "Ми знайдемо практичне рішення, яке дозволить зберегти для подорожуючих режим відкритих кордонів з Республікою Ірландія".

5. Контроль за мігрантами, які приїжджають з ЄС – "Вихід Великої Британії з ЄС повинен означати контроль над кількістю людей, які приїжджають до Британії з Європи".

6. Права для британських громадян в ЕС і для громадян країн ЄС в Британії - "Ми хочемо якомога раніше гарантувати права громадян ЄС, які живуть у Великій Британії, і права британських громадян в інших державах-членах".

7. Захист прав працюючих осіб - "Уряд захищатиме права працівників не тільки за допомогою правил, викладених у європейському законодавстві, але ми будемо спиратися на них".

8. Вільна торгівля з європейськими ринками через угоду про вільну торгівлю - "Ми будемо прагнути до чіткої і амбітної угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом".

9. Нові торговельні угоди з іншими державами – "Для Великої Британії настав час вийти в світ і відновити свою роль великої глобальної торгової держави".

10. Найкраще місце для науки та інновацій – "Ми вітаємо домовленість продовжувати співпрацю з нашими європейськими партнерами щодо важливих наукових досліджень і технологічних ініціатив".

11. Співпраця у боротьбі зі злочинами та тероризмом - "Ми продовжимо тісну працювати з нашими європейськими союзниками у зовнішній і оборонній політиці, навіть коли залишимо ЄС".

12. Плавний і організований Brexit - "Ми вважаємо, що поетапний процес імплементації буде в інтересах Великої Британії, інституцій ЄС і держав-членів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua