У Німеччині просять притулку 40 турецьких офіцерів НАТО - ЗМІ

Субота, 28 січня 2017, 13:26

Близько 40 турецьких військовослужбовців, які працювали в інститутах НАТО в Німеччині, звернулися до німецької влади з проханням про надання притулку.

Про це повідомляє Der Spiegel.

Більшість військовослужбовців мають високі військові звання. Анкара відкликала їх з Німеччини після невдалої спроби державного перевороту, але вони бояться повертатися до Туреччини на тлі кадрових чисток Реджепа Тайіпа Ердогана.

Незважаючи на те, що заяви подані кілька місяців тому, ніяких рішень поки не прийнято. Видання нагадує, що 2 лютого канцлер ФРН зустрінеться в Анкарі з Ердоганом.

"Поза всяких сумнівів, ми не можемо відправити цих солдатів назад у Туреччину. Вони відразу ж опиняться у в'язниці", - заявив експерт фракції Християнсько-соціального союзу в бундестазі Штефан Майєр.

Один з депутатів ХДС Норберт Реттген, голова комітету з міжнародних справ, заявив, що дотримується аналогічної думки. "Заяви - це суто юридичне питання, політичні міркування не повинні грати тут ніякої ролі і не будуть", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.