Меркель визнала наявність проблеми розподілу біженців в ЄС

Неділя, 29 січня 2017, 10:10

Канцлер ФРН Ангела Меркель закликала країни ЄС до солідарності у вирішенні проблеми біженців і визнала, що на даний момент питання про перерозподіл мігрантів між державами Євросоюзу так і не вирішено.

Про це пише DW.com.

"Можна по-різному розподілити навантаження. Можна зміцнити прикордонний контроль або розширити допомогу країнам, що розвиваються Але всы (країни ЄС - Ред.) повинні бути готові до вирішення найрізноманітніших проблем, пов'язаних з напливом мігрантів", - заявила вона в опублікованому в суботу, 28 січня, щотижневому відео-подкасті.

Одночасно Меркель вказала на необхідність припинити нелегальну міграцію.

"Ми думаємо, що це в інтересах біженців: в минулому році в Середземному морі потонули понад чотири тисячі біженців - більшість з тих, хто перебував на шляху з Лівії до Італії", - зазначила вона.

За її словами, в даний час реалізується другий етап місії ЄС по боротьбі з нелегальними перевізниками біженців в Середземному морі Sophia, що включає підготовку співробітників лівійської берегової охорони.

Однак угода, що дозволяє відправляти нелегальних мігрантів назад до Лівії (за зразком тієї, яка була підписана з Туреччиною), може бути укладена лише після стабілізації політичної ситуації в цій країні, вказала далі глава німецького уряду.

Коментуючи програму майбутнього саміту ЄС на Мальті, вона зазначила, що його головною темою стане проблема біженців.

Тема Brexit на порядку денному не стоїть, оскільки Великобританія ще не подала офіційне прохання про вихід із товариства, повідомила Меркель.

За її словами, в рамках саміту будуть проведені дві зустрічі: в складі 28 країн (члени ЄС плюс Великобританія) з проблеми біженців і в складі 27 членів ЄС (без Великобританії) у зв'язку з підготовкою до 60-річного ювілею Римського договору про створення Європейського співтовариства.

Українська правда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.