Україна перерахує музею Нідерландів компенсацію за зберігання скіфського золота

Четвер, 9 лютого 2017, 17:02

Україна перерахує музею Нідерландів компенсацію за зберігання експонатів скіфського золота після остаточного вступу в силу рішення суду на користь України.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Суд присудив компенсувати витрати місцевого музею за збереження цієї колекції, там було рішення суду першої інстанції, яке може бути оскаржено тією стороною.

Як тільки рішення вступить в законну силу, можу офіційно підтвердити, що уряд України виділить кошти з наших ресурсів з резервного фонду або кошти з фонду чи бюджету Міністерства культури, щоб сплатити витрати на зберігання і повернення, транспортування цих цінностей на територію України", - сказав міністр на брифінгу в Києві в четвер.

Зазначимо, що Україна повинна виплатити суму 111 000 євро, які музей Алларда Пірсона витратив на зберігання та інвентаризацію скарбів Криму.

Раніше повідомлялося, що "Скіфське золото", тобто колекцію експонатів кримських музеїв, які суд в Амстердамі постановив повернути Україні, можуть повернути з Нідерландів наприкінці 2017 року.

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні так зване скіфське золото, яке на час анексії Криму знаходилося на експозиції в голландському музеї Алларда Пірсона.

Судді вирішили, що колекція залишиться у музеї Алларда Пірсона ще протягом трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію. Ще до вердикту обидві сторони заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Нещодавно музеї Криму подали до окружного суду Амстердама апеляційну скаргу на раніше прийняте ним рішення повернути Україні колекцію скіфського золота, яке на час анексії Криму знаходилося на експозиції в голландському музеї Алларда Пірсона.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

Нагадаємо, в лютому 2014 року колекція так званого скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в амстердамському Музеї Алларда Пірсона.

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири - в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.