Палата лордів проголосувала за поправку, що може відкласти початок Brexit

Четвер, 2 березня 2017, 08:21

Палата лордів переважною більшістю проголосувала за поправку, яка гарантує права громадян ЄС, що живуть у Великій Британії після Brexit.

Про це повідомляє Financial Times.

Голосування за поправку до законопроекту, який дозволяє прем’єру розпочати процедуру виходу Британії з ЄС, відбулося за найбільшої з 1999 року явки членів Палати лордів.

Уряд Британії наполягав на тому, що перш ніж гарантувати права громадянам країн ЄС потрібно зачекати, коли держави ЄС запропонують гарантії для британських громадян. У Палаті лордів цей аргумент порахували за непереконливий.

Палата лордів проголосувала за поправку лейбористів навіть незважаючи на запевнення глави МВС Ембер Радд, що до громадян ЄС після виходу країни з блоку ставитимуться з усією повагою.

Тепер законопроект має повернутися в Палату громад, яка минулого місяця відхилила згадану поправку більшістю голосів.

Раніше повідомлялося, що повернення законопроекту в Палату Громад може щонайменше на тиждень загальмувати початок процедури виходу Британії з ЄС. Прем’єр Тереза Мей неодноразово заявляла, що запуск Brexit відбудеться до кінця цього місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.