Бундестаг прийняв закон про створення ядерного могильника в Німеччині

Четвер, 23 березня 2017, 20:22

Бундестаг у четвер, 23 березня, ухвалив закон про пошук на території Німеччини сховища для радіоактивних відходів.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У документі викладено вимоги до такого могильника і процедура вибору підходящого для нього місця, яке треба знайти до 2031 року. Жоден регіон не є пріоритетним і не виключається зі списку.

До середини нинішнього століття сховище передбачається ввести в експлуатацію, і туди почнуть звозити ядерні відходи зі всіх німецьких АЕС.

Законопроект кілька років спільно розробляли політики, захисники навколишнього середовища, представники енергетичної галузі, науковці та громадські активісти.

Фракції ХДС/ХСС, СДПН і "зелених" спільно внесли його на розгляд і проголосували "за", фракція Лівої партії виступила проти.

Спеціальна комісія, що складається з 24 представників уряду ФРН і федеральних земель, в яку увійшли політики і чиновники, наукові та профспілкові працівники, а також служителі церкви, рекомендувала зберігати ядерні відходи в гірських породах на глибині не менше 300 м. Зона утилізації повинна бути доступна протягом 500 років, щоб в разі крайньої необхідності відходи можна було витягти.

Всього планується поховати близько 30 тисяч кубометрів високорадіоактивних відходів.

Очікується, що протягом найближчих декількох днів Бундесрат затвердить новий закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.