В Раді Європи критикують Угорщину за наміри утримувати мігрантів у таборах

Середа, 8 березня 2017, 16:33

Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс стурбований новим законом, ухваленими парламентом Угорщини, який передбачає автоматичне затримання шукачів притулку та утримування їх у спеціальних таборах на кордоні країни.

Про це йдеться у заяві комісара з приводу останніх змін в угорському законодавстві.

"Схвалення парламентом законопроекту (про утримання біженців у таборах на кордоні – ред.) … може порушувати 'вропейське право у галузі захисту прав людини", – йдеться у повідомленні.

У своїй заяві Мужнієкс нагадує, що ухвалений угорським парламентом закон дозволяє "автоматичне затримання всіх шукачів притулку, включаючи сім'ї з дітьми і неповнолітніх з 14-річного віку, та утримування їх у транспортних контейнерах, оточених високою з колючим дротом огорожею на кордоні протягом тривалого періоду часу".

"… Автоматичне позбавлення всіх осіб, які шукають притулку, свободи пересування, буде явним порушенням зобов'язань Угорщини у відповідності з європейською Конвенцією з прав людини", – наголосив комісар.

Раніше Управління верховного комісара ООН у справах біженців розкритикувало Угорщину за наміри збудувати табори на південному кордоні країни, в яких будуть утримуватися мігранти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.