Справжній "список Шиндлера" планують продати на аукціоні за $2,4 млн

Четвер, 9 березня 2017, 15:25

Один з семи оригінальних документів "списку Шиндлера", німецького промисловця Оскара Шиндлера, якому вдалося врятувати понад 1200 євреїв під час Голокосту, був виставлений на продаж.

Про це повідомляє The Guardian.

Документ, якому австралійський письменник Томас Кеніллі присвятив роман, був серед документів, завдяки яким вдалося захистити від депортації та смерті єврейських робітників.

Очікується, що документ буде проданий за понад 2,4 мільйона доларів.

Повідомляється, що це один із семи таких документів, який був складений з допомогою бухгалтера Шиндлера Іцхака Штерна, якого у фільмі Стівена Спілберга "Список Шиндлера" про цю історію зіграв британський актор Бен Кінгслі в 1993 році.

Вебсайт аукціонного будинку описує даний документ як "надзвичайно рідкісний оригінал" та єдиний такий документ на ринку.

Проте, незважаючи на рідкість цього документа та його значення, теперішня ціна $2,4 млн є менша, ніж його попередня ціна резерву у розмірі $3 млн у 2013 році, коли він був останній раз виставлений на продаж на eBay.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.